Poszukujemy wolontariuszy na 29. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu!
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu to jeden z najważniejszych łódzkich festiwali filmowych odbywający się regularnie od 1990 roku, organizowany przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. W dwóch głównych konkursach pokazujemy najważniejsze polskie filmy dokumentalne i reportaże telewizyjne minionego roku. Nasz tytułowy „Człowiek w Zagrożeniu” oznacza nie tylko filmy o zagrożeniach, takich jak konflikty zbrojne, katastrofy klimatyczne i dyskryminacja, ale także o przezwyciężaniu wewnętrznych ograniczeń i walce z niesprawiedliwością.
Festiwal trwa od 19 do 23 listopada (wtorek-sobota) i odbywa się w dwóch lokalizacjach – Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) oraz w Art Inkubatorze (ul. Tymienieckiego 3). Wolontariuszy potrzebujemy każdego dnia w godzinach od 8:45 do ok. 20:00 wieczorem. Każda sekcja działa w dwóch lokalizacjach.
Oferujemy:
- możliwość współtworzenia ciekawego, niszowego festiwalu filmowego,
- możliwość uczestniczenia w projekcjach filmowych, spotkaniach z twórcami i wydarzeniach towarzyszących,
- umowę o wolontariat,
- zaświadczenie o wolontariacie,
- możliwość zaliczenia praktyk studenckich,
- oglądanie filmów w pracy,
- a w Muzeum Kinematografii – dodatkowo pracę z kotem Kajtkiem i kotką Zuzią.
Sekcja obsługi widza:
- udzielanie widzom informacji dot. programu festiwalu,
- kierowanie widzów do odpowiednich sal,
- opieka nad salami: sprawdzanie czystości po każdej projekcji, przygotowywanie sali do spotkań po projekcjach (dostawienie stolika, krzeseł, mikrofonu, wody dla gości),
- zapowiadanie filmów i spotkań przed każdą projekcją na sali,
- koordynacja głosowania w konkursie na Nagrodę Publiczności dla najlepszego filmu festiwalu.
Do zadań wolontariuszy z tej sekcji należy obsługa widzów, a także opieka nad salami. Zapewniamy także możliwość ćwiczenia przemówień publicznych – wolontariusze z tej sekcji będą zapowiadać filmy i spotkania przed każdą projekcją. Praca w tej sekcji pozwala na bezpośredni kontakt z widzami i z festiwalowymi gośćmi – znanymi twórcami filmowymi, krytykami i dziennikarzami. Praca w sekcji obsługi widza daje też największe ze wszystkich sekcji możliwości oglądania filmów i uczestniczenia w spotkaniach z twórcami.
Sekcja prasowa:
- wykonywanie relacji fotograficznej z festiwalu,
- pisanie tekstów – postów w social media, artykułów, podsumowań,
- aktualizacja strony i social mediów,
- śledzenie prasy i zbieranie materiałów do raportów podsumowujących festiwal.
Do zadań wolontariuszy z tej sekcji będzie należało robienie relacji fotograficznej z wydarzeń (spotkań i wydarzeń towarzyszących), a także z festiwalowej codzienności – wolontariuszom z tej sekcji dajemy możliwość artystycznej ekspresji. Do zadań wolontariuszy z sekcji prasowej będzie także należało wsparcie promocji Festiwalu: w miarę chęci i umiejętności pisanie postów na Facebooka, wpisów na Instagrama i na stronę festiwalu. W tej sekcji poszukujemy także wolontariuszy z lekkim piórem i zacięciem filmowym do pisania podsumowań dni festiwalowych na sam koniec dnia – w związku z tym praca w tej sekcji wymaga dyspozycyjności w godzinach wieczornych.
Sekcja recepcji festiwalu:
- wydawanie materiałów festiwalowych gościom festiwalu,
- udzielanie widzom informacji dot. programu festiwalu,
- obsługa gości festiwalowych,
- misje specjalne (czyli nagłe zadania).
To pierwsze miejsce, w którym goście stykają się z naszym festiwalem, edlatego w tej sekcji ważna jest kontaktowość, samodzielność, cierpliwość i kultura osobista. Do zadań wolontariuszy tej sekcji będzie należało przede wszystkim wydawanie materiałów festiwalowych twórcom i gościom festiwalu, a także udzielanie gościom informacji odnośnie projekcji i wydarzeń. Wolontariusze z tej sekcji mają niepowtarzalną okazje na bezpośredni kontakt z twórcami filmowymi.
Jeśli jesteś zainteresowany/a wolontariatem na festiwalu, wypełnij formularz: https://docs.google.com/forms/d/1xmtzEPOjvLan4R5fPv05emi-LZry83DYjl3ab7qN8rM/edit.
Wypełniając formularz, napiszcie proszę coś o swojej dyspozycyjności (dni i godziny), a także jaka sekcja i lokalizacja Was interesuje. W razie pytań prosimy pisać na adresy mailowe: m.peruga@kinomuzeum.pl oraz j.zielinska@kinomuzeum.pl.