Reportaż radiowy – wyjątkowy panel dyskusyjny

Brak komentarzy

„Usłyszani – temat zagrożenia w radiowym reportażu artystycznym” to specjalny panel dyskusyjny poświęcony reportażom radiowym. Zapraszamy w czwartek, 22 listopada o godz. 16 do Art_Inkubatora. Naszym partnerem jest Radio Łódź.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin. Do udziału zaprosiliśmy Hannę Bogoryję – Zakrzewską z reportażem „Oblicza prawdy”, Żanetę Walentyn z „Mamuną”, Ewelinę Kosałkę z reportażem „ Między schodami” i Bartosza Panka „Niezwyczajne życie”.  Radio Łódź udostępni specjalną stronę internetową, na której znajdą się wybrane audycje.

Podczas dyskusji będziemy próbowali rozłożyć na czynniki pierwsze reportaż radiowy i opowiemy nie tylko o pracy nad konkretną historią, ale także o specyfice pracy twórcy radiowego, o metodach, języku…  znajdziemy się bowiem w otoczeniu filmowców i reporterów telewizyjnych. Co to znaczy „usłyszeć” bohatera? Jak otwierać rozmówcę i jak go słuchać? Jak mówić o zagrożeniu w radiu? Z dystansem? Z odpowiedzialnością? Jak wykorzystaliście możliwości medium w konstruowaniu reportażu? I jaka jest przyszłość reportażu radiowego?