Spotkanie z Pawłem Łozińskim

Brak komentarzy

Po prawie dwóch miesiącach od gali finałowej 26. Festiwalu Mediów, statuetka Białej Kobry – Grand Prix Festiwalu – trafiła do Pawła Łozińskiego. Reżyser, który otrzymał ją za dokument Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, odebrał ją podczas spotkania na które zaprosiliśmy 24 stycznia.

 

 

 

To najbardziej dokumentalny z moich dokumentalnych filmów – podkreślał Łoziński. – Jest całkowicie zgodny z chronologią zdarzeń. Po raz pierwszy montowałem film w taki sposób. Reżyser mówił również, że Nawet nie wiesz… jest dla niego filmem o początkach porozumienia. A zarazem zachętą do tego, żeby ze sobą rozmawiać. – Mamy kłopot z rozmową. Z grzęźnięciem w schematach – mówił twórca.

Film oraz rozmowa, którą prowadziła Katarzyna Mąka-Malatyńska, była tłumaczona na język migowy.

Pełnometrażowy film dokumentalny jest zapisem trudnego procesu uzdrawiania relacji matki i córki. Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty, profesora Bogdana de Barbaro. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w niełatwą podróż prowadzącą do odbudowania zerwanych więzi i stworzenia dobrych relacji między nimi.
To opowieść o psychoterapii jako kruszeniu międzyludzkich murów i rozbrajaniu uczuciowych pułapek. Odważne i mądre kino – Bartosz Staszczyszyn, Culture.pl
Poruszający, głęboko autorskie dzieło, w którym autor, dokonuje swoistej ekspiacji za swój wcześniejszy film – Janusz Wróblewski, „Polityka”.

 

Spotkania z dokumentem są prologiem 27. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

6 7 11 14